Zobrazují se příspěvky se štítkemhák. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemhák. Zobrazit všechny příspěvky

středa 15. listopadu 2017

Aby kovářovic kobyla nechodila bosa...

...ušila jsem část lesní výbavy i pro Riparda. Vzhledem k tomu, že jsem mu až příliš ochotně asistovala při likvidaci jeho šatního bince, jsem ty nejodrbanější srdcové kousky nahradila plně funkčními oděvy.

Damiáno si užívá nové softshelláky a je v nich téměř nevyfotitelné. Dnešní noc byla opět kritická. Noční buzení došlo to tak daleko, že i Ripard vyjádřil obdiv k mé trpělivosti a řekl něco v tom smyslu, že on už by to Damiáno asi dávno rozmáčknul. Interval buzení se ani nedá vyjádřit hodinově, jakožto spíše vteřinově.

Timeček mi sdělil naléhavou potřebu čepice s bambulí. Potřeboval ji tak urgentně, že jsem její tvorbě zasvětila celou třetí sérii Broadchurch. Čepice je od té doby nezbytným domácím i venkovním doplňkem a Tim s ní i spinká, přitulen k bambuli.

Dnes jsem ve školkové šatně potkala maminku Timovy kámošky Zůzy a vyjádřila jí obdiv k bambulaté čepce Zůzy i k čepkám jejích dvojčecích miminek. Paní Zůzová mi řekla, že Zůza před nedávnem přišla domů ze školky s požadavkem bambulaté čepice, protože ji má Tim. Paní Zůzová se prej po večerech děsně nudí, neboť jí dvojčata dají strašně málo práce a tak všem z nedostatku jiné činnosti udělala bambulaté čepice.

Velmi mi děkovala za vytvoření nových pracovních příležitostí.




pondělí 21. listopadu 2016

Další bambule!

Letos musím dárky sfouknout rychle.
Synovci a neteře mi přibývají geometrickou řadou, kam ten svět spěje!
Naštěstí u audio Harryho Pottera dá se leccos vytvořit v klidu a pohodlí domova.

 
Čokoládová situace se nelepší, spíš to teprve nabírá ty pravý grády, jelikož jsem čokoládu přetavila do skupenství kapalného.
 Na to je třeba 1 salko, 250 ml griotky, rumu nebo amaretta a jedna tabule.
Rozpustit, zamíchat a užívat po panácích.
 
 

středa 25. května 2016

Čepky do světa


Vůbec jsem to nečekala, ale ozvalo se mi několik zájemkyň o čepice letní, takže jsem si polední pauzy opravdu užívala s háčkem.

pondělí 16. května 2016

Něco pro růžovky


Protože neteře mají narozeniny velmi nakumulovaně, nažhavila jsem háček a pustila se do lila-růžovo-zmrzlinového díla. Výsledek mě překvapil, protože ač jsem háčkující začátečník a amatér, podle velmi přehledného  a pochopitelného návodu zde jsem stvořila patrně dosud své životní krajkové veledílo. Proč mě to tak překvapilo - neumím počítat oka, při háčkování čučím na detektivky a pracuji velmi nesoustředěně, takže si vybírám projekty, které není lehké domrvit (rozuměj nevzorované záležitosti založené na jednom druhu oka). Čepky mě přesvědčily, že i vzorečky jdou zvládnout zcela lehce!

pondělí 21. prosince 2015

Poslední!

Poslední vánoční háčkovaný šátek, tentokrát pro mámu.
Musím si vyhledat další projekt, na háčkování jsem už poněkud závislá.




neděle 13. prosince 2015

Další sada vánočních dárků

Tentokrát po miminka a malé slečny: Recy-mantinel k postýlce pro miminko očekávané, panenka pro roční slečnu a šála pro tříletou slečnu. 






čtvrtek 3. prosince 2015

Nová klubka!

Ripard mi za věrné služby přisypal do kasičky na tvořivý materiál několik padesátikaček navíc, tak jsem je hned utíkala vyměnit za nová klubíčka.
Z černobílých čtverečků mám v plánu udělat další polštáře, z merino klubek vánoční šálu pro Riparda a z pink růžové něco pro neteře.
Ať žije hák i jehlice!

čtvrtek 26. listopadu 2015

Vánoční dárek komplet hotov

Uff. Pěknej nervák to byl. 
Nejdřív mi pořád docházela klubíčka, šátek jsem udělala opravdu maxi a nestačila se divit, kolik vlny to sežere. 
A pak mi dalo docela práci sehnat dostatek světle šedé. Podle kuloárních informací se přestává vyrábět. Naštěstí jsem objevila jednu galanterii v Lesné na Haškově, kde jí mají dostatek.
Vybrakovala všechny tajné zásoby Ripardových padesátikorun a několik klubíček si nakřečkovala. Ale to, když se přestane nějaký můj oblíbený odstín vyrábět, vždycky hrozně těžko nesu! 
Adieu olivová, zelené jablko a petrolejová!
Návod na čepku je tu.
  


sobota 21. listopadu 2015

Ušanka klukovská

Prý má nastat velmi krušná zima, tak snad budeme připraveni. 

Ušanka

Včera jsme byli na narozeninové oslavě u Lucinky, což se neobešlo bez dárku a to se zas neobešlo bez háčku.  
Tentokrát čepice s ušima podšitá fleecem, hooodně teplá, vhodná pro norskou zimu.



pondělí 16. listopadu 2015

Tadá! Pro kluky.

Špatně se mi shání klučičí oblečení a doplňky bez autíček, vláčků, opic či traktorů. Autíček, vláčků, opic i traktorů máme už zoufale plný byt a neustále o ně zakopávám a spojuju a rozpojuju koleje a vagónky, simuluju bouračky a volám sanitku, nakládám do tatrovky špinavý i vypraný prádlo a na lžíci bagru nabírám kdejaký binec.
A musím se neustále učit rozlišovat traktor od bagru (není to tak jednoduchý, jak se zdá) a už poznám i malotraktor a furt nevím, co je tendraska a diesel.
Dítě jsem chtěla vychovávat bez genderového ovlivňování autíčky či panenkami a růžovou či modrou barvou. Mé rovnostářské snahy skončily ve chvíli, kdy dítě v osmi měsících vědomě objevilo kolo od kočáru (to jsem utajit nemohla) a od té doby mě kola pronásledují všude, gender negender. Takže kola na oblečení jsou fakt moc. Zato námořnický chlapečkovský styl mi vůbec neva, lodičky, proužky ryby, kotvy se mi nikdy neokoukají.


neděle 15. listopadu 2015

Podzimní ponurosti

Máme s Ripardem staronovounovou podzimní závislost - Chobotnici. Jó, ten mafiánský seriál z osmdesátek. Děcko se v temném podzimu docela umoudřilo a chodí spát včas, takže můžeme vést i jakejs takejs partnerskej život a komisař Cattani je prostě kultovní. Líbí se mi ty pomalý a detailní záběry, květnatý dialogy a to, jak se tam všude kouří a popíjí a vaří kafe a špagety po sicilsku. A děj je pořádně nervydrásající a postavy uvěřitelný a propracovaný, pro mě divácká lahůdka.

S háčkem jsem se už docela skamarádila, takže vypadá, že všechny čepky dodám na jarmark včas.
O co pilnější jsem při tvoření, o to línější jsem v ostatních hospodňských činnostech. Neuklízím a vařím teď hlavně italský a mexický rychlovky, k té Chobotnici se to moc hodí.








středa 11. listopadu 2015

Mentolka

Děcko kašle jak tuberák (a to ještě ani mentolky nezačalo kouřit) a já už jsem zdravější, nebo alespoň opět cítím větší příval chuti do života, což je většinou vedlejší účinek odchodu chřipky. Takže máme další den klidového režimu a já se dala i na klidnější barvy. A nemůže rozhodit ani to, že si děcko právě hraje se zápalkama.


úterý 10. listopadu 2015

Jedna zelenkavá


Granny square porprdelníková záležitost

Někde v hlubinách skříně, kterou se snažím vyklidit, protože ji čeká odvoz do sběrného dvora, jsem našla lehce nevkusné podprdelníky, tak jim postupně udělám nové kabátky.

Vůbec jsem byla překvapená, co všechno v těch skříních je za poklady, no, bude se pořádně vyhazovat. A recyklovat.